Darmowa dostawa od 1 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kuwety do lodów

( ilość produktów: 10 )

Jednym z podstawowych akcesoriów używanych we wszystkich lodziarniach i punktach gastronomicznych z ofertą lodówkuwety. Te niewielkie narzędzia wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej bądź plastiku służą do przechowywania, transportowania oraz magazynowania lodów i ich prezentacji na witrynach. Wszystkie modele dostępne w naszym sklepie Unigastro.pl pochodzą od najlepszych firm z całego świata i zostały precyzyjnie wykonane z wyselekcjonowanych materiałów, zapewniających wieloletnie użytkowanie i bardzo łatwe utrzymanie ich w czystości. Poszczególne modele kuwet zostały szczegółowo opisane na dedykowanych podstronach, gdzie znajdują się także niektóre dane techniczne i informacje praktyczne.

Metalowa kuweta do lodów – podstawowy element wyposażenia każdej lodziarni

Kuweta do lodów ma z reguły formę stosunkowo głębokiego prostokąta z dość szerokimi rantami dookoła, a w jej wnętrzu można przechowywać między innymi lody, sorbety oraz chłodne desery. Tworzywo, z którego zostały wykonane poszczególne modele może mieć bezpośredni kontakt z żywności. Poliwęglan lub polistyren to dwa najczęściej używane tworzywa sztuczne. Są w pełni bezpieczne dla zdrowia klientów, nie chłoną zapachów, a z ich powierzchni łatwo usunąć zabrudzenia, a przy tym także cechują się bardzo niską ceną oraz wagą.

Metalowe kuwety do lodów mają nieco inną charakterystykę. Są znacznie masywniejsze niż modele plastikowe, wskutek czego cechują się także zdecydowanie większą trwałością, która pozwala na ich ciągłe i intensywne użytkowanie przez wiele lat bez przerwy. Stal nierdzewna jest odporna na pęknięcia oraz obicia czy wgniecenia, dlatego zachowuje swoją estetykę mimo upadków na podłogę. Brak porów na powierzchni tego surowca sprawia przy tym także, że metalowa kuweta do lodów jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości, gdyż wszelkie zabrudzenia schodzą nawet przy użyciu samej wody z delikatnym detergentem.

Czym się kierować podczas wyboru kuwety?

Podczas wyboru kuwety do lodów, koniecznie zwróć uwagę na ich wymiary zewnętrzne oraz pojemność. Te dwa parametry są zdecydowanie najważniejsze podczas zakupu. W naszym sklepie znajdują się modele bardzo niewielkie o np. pojemności 2,5 l, jak i warianty znacznie większe o pojemności przekraczającej 7 l. Koniecznie także zdecyduj o kształcie. Najpopularniejsze są kuwety do lodów w kształcie prostokąta, jednak coraz częściej klienci decydują się także na modele kwadratowe oraz okrągłe, dedykowane do zastosowania z niektórymi lodówkami, mroźniami i witrynami chłodniczymi. Warto zauważyć, że wszystkie kuwety do lodów dostępne w ofercie Unigastro.pl są korzystnie wycenione i dostępne w wielu wariantach. Są także w pełni nowe i objęte gwarancją. Zachęcamy do ich zakupu już dziś!

pixel