Free delivery from 1 400,00 zł
Safe shopping
Idosell security badge

Stalki

( number of products: 9 )

Każdy, nawet najlepszej jakości nóż, po pewnym czasie eksploatowania ulega nieuniknionym procesom – jego ostrze tępi się, a krawędź tnąca odrobinę odchyla się na boki, przez co krojenie produktów spożywczych przy jego użyciu staje się mało komfortowe. Stalki to niezwykle przydatne akcesoria, dzięki którym przywrócisz używanym w kuchni nożom ich pierwotne właściwości. W sklepie UNIgastro oferujemy wiele modeli stalek, które można idealnie dopasować do posiadanych noży.

Dlaczego stalki powinny znaleźć się w każdej profesjonalnej kuchni?

Nóż to podstawowe akcesorium, z którym ma się do czynienia w kuchni. Każdy z nas doświadczył kiedyś sytuacji, gdy, zamiast kroić dany produkt, używany do tej czynności nóż jedynie szarpał jego krawędzie. Stalki tak często należą do osobistego ekwipunku zawodowych kucharzy, ponieważ są to narzędzia, dzięki którym w łatwy sposób przywrócić można ostrzu ulubionego noża dobrą kondycję. Najczęściej spotykane stalki stalowe przede wszystkim mają za zadanie prostować krawędź tnącą noża. Nawet tego rodzaju zabieg sprawi, że nóż wyda się nam ostrzejszy. Wyrównywanie ostrza pomoże też w spowolnieniu procesu jego tępienia.

Posiadające metalowy rdzeń stalki diamentowe, świetnie nadają się do pracy z twardymi nożami. Twardość materiału, z którego są wykonane, umożliwia im nie tylko prostowanie, lecz także właściwe ostrzenie noża. Dzięki użyciu stalki ze sklepu UNIgastro, a co za tym idzie, przywróceniu prawidłowej geometrii noża, krojenie za jego pomocą, stanie się bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i szybsze.

Jakiego rodzaju stalki znajdziesz w ofercie UNIgastro?

W naszym asortymencie znajdziesz zarówno proste w użyciu stalki stalowe, jak i diamentowe. Jak już wcześniej wspominaliśmy, stalki wykonane z kutego pręta stalowego, czy stali chromowo-molibdenowej poleca się stosować raczej wraz z niewymagającymi ostrzami. W przypadku, gdy używane w kuchni noże charakteryzują się wysoką twardością, lepiej dobrać do nich stalki diamentowe.

Oferowane przez UNIgastro stalki, czy inaczej ostrzałki prętowe mają długość części roboczej wymiaru L. Ich dokładne parametry są jednak zróżnicowane. Znajdują się wśród nich stalki długości: 220 mm, 250 mm, 255 mm czy 300 mm. Konkretny model warto dobrać do noża, który będziemy nim ostrzyć – przyjęło się, że ostrzałka prętowa powinna być od niego około 2 cm dłuższa. Stalki z oferty UNIgastro mają wysoce poręczne, antypoślizgowe rękojeści i występują w różnych stopniach twardości. Wiele z nich można bezpiecznie myć w zmywarce.

Postaw na stalki z naszego asortymentu

Ostrzałki prętowe, które oferujemy, to stosunkowo niedrogie narzędzia, dzięki którym w łatwy sposób przywrócisz używanym w kuchni nożom ich pierwotne właściwości. Stalki te są bardzo wszechstronne – można wykorzystać je do ostrzenia zarówno niewielkich, jak i dużych noży, tasaków czy nawet nożyczek.

Stalki to narzędzia, które szczególnie warto mieć w wyposażeniu każdej profesjonalnej kuchni. Regularne używanie noża sprawia, że jego tępienie jest nieuniknione – dzięki stalce zadbasz o jego ostrze, wykonując kilka prostych ruchów. Oferowane przez nas stalki pochodzą od znanych producentów, takich jak STALGAST czy Sanelli, co świadczy o ich wysokiej jakości i trwałości.

pixel