Free delivery from 1 400,00 zł
Safe shopping
Idosell security badge

Pojemniki GN

( number of products: 159 )

Genialna Nowina! W naszym sklepie internetowym znajdziesz POJEMNIKI GN! W każdym rozmiarze: ze stali nierdzewnej, z polipropylenu, poliwęglanu, melaminy, aluminium, porcelany, plexi, z grilamidu do wysokich temperatur, z tritanu, emaliowane, magazynowe, ekspozycyjne, duże, średnie, małe – no po prostu jakie sobie tylko zapragniesz. Sprawdzają się idealnie zarówno do prezentowania żywności, jak również do jej przechowywania i utrzymywania w ciepłej i chłodnej temperaturze.

Pojemniki GN to podstawowy element wyposażenia każdej profesjonalnej kuchni gastronomicznej. Pozwalają bezpiecznie i zgodnie ze standardami przechowywania żywności magazynować artykuły spożywcze. Są najczęściej używanymi pojemnikami i według ich rozmiarów określa się wymiary m. in.: pieców konwekcyjno-parowychpiekarnikówwitryn ekspozycyjnychpodgrzewacze cateringoweszaf chłodniczych i mroźniczych. Rozwinięciem skrótu GN, podawanym w nazwie każdego z pojemników jest Gastro Norm. Zwrot ten jest oficjalnym oznaczeniem dla standardów wymiarowych pojemników. Specyfikacja GN została szczegółowo opisana w normie PN-EN 631-1:1996.

Rozmiary pojemników GN określa się według wymiarów:

GN 2/1: 650 x 530 mm

GN 2/3: 354 x 325 mm

GN 2/4: 530 x 162 mm

GN 1/1: 530 x 325 mm

GN 1/2: 325 x 265 mm

GN 1/3: 325 x 176 mm

GN 1/4: 265 x 163 mm

GN 1/6: 176 x 162 mm

GN 1/9: 108 x 176 mm

Wymiary pojemników GN

źródło: https://stalgast.com/

Obecnie normy HACCP wymagają, by w kontakcie z żywnością używać stali nierdzewnej. Najlepszej jakości pojemniki wykonane są ze stali 18/10, jej skład chemiczny zawiera 18% chromu i 10% niklu. Takie proporcje dają gwarancję lepszej ochrony pojemników przed działaniem kwaśnych substancji. Ma to również wpływ na podwyższenie standardów jakości, jednocześnie spełniając wszystkie przyjęte w Polsce normy użytkowania. Pojemniki ze stali nierdzewnej są odporne na korozje, wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo mają lśniący połysk, są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu czystości (nadają się do mycia w każdego rodzaju zmywarkach).

W profesjonalnych lokalach gastronomicznych pojemniki GN potrafią być wykorzystywane na każdym etapie produkcjimagazynowania i dystrybucji posiłków. Sposoby ich użycia są różne, wiele zależy od rodzajów samych pojemników. Zadbaliśmy dla Państwa również i o tą kwestię, dlatego na stronie sklepu mogą Państwo wybierać spomiędzy pojemników ze stali nierdzewnejperforowanychemaliowanychz melaminy oraz z uchwytami. Pełną ofertę pojemników GN znajdziecie Państwo w menu głównym sklepu w zakładce: AKCESORIA KUCHENNE.

pixel