Free delivery from 1 400,00 zł
Safe shopping
Idosell security badge

Wałkownice do ciasta

( number of products: 4 )

Obróbka ciasta ma ogromne znaczenie w kwestii smaku gotowej pizzy, dlatego jego przygotowanie powinno się traktować z odpowiednią starannością, wykorzystując do tego celu wałkownice do ciasta. Urządzenia te dzięki skomplikowanej budowie umożliwiają wykonanie idealnego ciasta w każdych warunkach do pizzy, a także makaronu, ciasta na pierogi czy ciasta francuskiego bądź półfrancuskiego i drożdżowego oraz wielu, wielu innych. Wałkownice do pizzy oferowane w sklepie Unigastro.pl pochodzą od najlepszych producentów z całego świata i charakteryzują się doskonałą relacją ceny zakupu do ich jakości. Przejrzyj koniecznie wszystkie dostępne warianty i złóż zamówienie jeszcze dziś!

Podstawowe informacje na temat wałkowarek do ciasta ze stali nierdzewnej

Wałkowarka do ciasta to stosunkowo niewielkie urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej, zasilane elektrycznie, które służy do idealnego rozwałkowania ciasta (np. ciasta francuskiego) o identycznej grubości. Podstawowym elementem w jej przypadku jest wałek oraz system napędowy, który samodzielnie reguluje pracą urządzenia i zapewnia idealne rozwałkowanie ciasta do wybranej grubości. Zazwyczaj pokrętło do regulacji grubości ciasta znajduje się w bocznej części urządzenia o łatwym dostępie, które zawsze jest szczegółowo opisane w celu zmniejszenia ilości pomyłek.Wałkownice elektryczne do ciasta wyposażone w jeden wałek są dedykowane do wyrobów o prostym i równym kształcie, gdyż wałkowanie zachodzi wyłącznie z jednej strony, podczas gdy modele z dwoma wałkami są dedykowane do ciast, które wymagają obróbki obustronnej. W ten sposób można uzyskać okrągły kształt, co ma duże znaczenie w wielu różnych wyrobach cukierniczych i restauracyjnych. Elektryczna wałkownica to jeden z najczęściej kupowanych produktów w naszym sklepie.

 

Wybierz idealny elektryczny wałek do ciasta na podstawie swoich oczekiwań

Poszczególne modele elektrycznych wałków do ciasta różnią się także wydajnością, która ma ogromne znaczenie podczas wyboru odpowiedniego modelu. Warianty o niskiej mocy silnika i wyposażone w niewielkie wałki są przewidziane do lekkiej pracy w warunkach małej lub średniej intensywności. Z kolei wałkownice wyposażone w silnik elektryczny o największej mocy zapewniają skuteczne rozwałkowanie wielu ciast w trybie ciągłym i są dedykowane do dużych i szczególnie popularnych pizzeri.Podczas wyboru wałkownicy do pizzy warto także przemyśleć kwestię opłacalności jej zakupu. Wielu restauratorów kieruje się wyłącznie najniższą ceną, co stanowi jeden z największych błędów popełnianych przez właścicieli mniej i bardziej popularnych lokali gastronomicznych. Bardzo często niska cena jest równoznaczna także z niską jakością, dlatego zakup takich urządzeń może tylko z pozoru wydawać się oszczędny. Nieprzypadkowo wiele z nich psuje się tuż po upływie okresu gwarancyjnego, co zmusza restauratora do zakupu kolejnego urządzenia. W naszym sklepie Unigastro.pl dostępne są wyłącznie godne zaufania wałkownice do ciasta, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania kupujących. Mają bardzo wysoką jakość wykonania, lecz w naszej firmie dostępne są w korzystniejszej cenie niż u konkurencji.

Materiały i inne cechy walcarek do ciast

Wałkownice do ciasta oferowane w naszym sklepie są zawsze wykonane przez zdecydowanie najlepszych producentów z całego świata, które do ich produkcji zastosowały wyłącznie najlepsze surowce. Walce i wszystkie inne podzespoły mające bezpośredni kontakt z żywnością są zawsze wykonane ze stali nierdzewnej oraz innych zaaprobowanych surowców, a ich podstawową cechą jest łatwość utrzymania w czystości oraz brak wpływu na smak i aromat potraw oraz zdrowie klienta. Wiele modeli zostało także wyposażonych w perforowane ścianki umożliwiające kontrolę i wgląd w proces obróbki ciasta, a także w szeroki zakres regulacji grubości ciasta, średnio od około 1 do 5 mm. Zamów już dziś nasze wałkownice do ciasta!

pixel