Free delivery from 1 400,00 zł
Safe shopping
Idosell security badge

Młynki koloidalne / rozdrabniacze

( number of products: 4 )

Młynki koloidalne dostępne w naszym sklepie internetowym to nic innego jak rozdrabniacze kuchennych resztek organicznych. Montowane pod zlewozmywakiem nie zajmują wiele miejsca, a ich obecność gwarantuje odczuwalne zmniejszenie ilości bioodpadów. Najczęściej sięgają po nie właściciele restauracji, firm cateringowych oraz przedstawiciele branży hotelarskiej. Jednakże w ostatnich latach młynki koloidalne zyskują coraz większą popularność także w gospodarstwach domowych. Dzięki nim rozdrobnione obierki czy też inne śmieci spożywcze w płynnej formie trafiają do kanalizacji tudzież przydomowego szamba. Tak niewielkie urządzenie stanowi prawdziwie rewolucyjne narzędzie wspomagające lepsze funkcjonowanie naszej planety. Jeżeli jej losy nie są Ci obojętne, sprawdź naszą ofertę rozdrabniaczy. Chcąc zmienić świat na lepszy, warto zacząć od siebie i w pierwszej kolejności zadbać o własne otoczenie.

Młynki koloidalne - jak działają, na co trzeba uważać?

Rozdrabniacze wyposażone są w tarcze rozdrabniające wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Skutecznie mielą bio odpady takie jak obierki, skórki od chleba, fusy. skorupki jaj, a nawet chrząstki. Resztki jedzenia spłukiwane strumieniem zimnej wody dostają się do wnętrza urządzenia i ulegają przekształceniu w mikrocząsteczki. Te zaś bez problemu trafiają do kanalizacji. Przy doborze sprzętu warto kierować się mocą silnika. Im wyższa ona będzie, tym młynek koloidalny poradzi sobie z większymi i bardziej twardymi kawałkami śmieci spożywczych. Należy jednak pamiętać, że rozdrabniacze mogą sobie nie poradzić z torebkami od herbaty, a już na pewno nie podołają twardym i dużym kościom. Aby produkt służył przez wiele lat, a jego działanie było stuprocentowo ekologiczne, nie należy umieszczać w nim sznurków, worków foliowych, zmywaków kuchennych, ścierek, a także plastikowych sztućców jednorazowych i kawałków szkła tudzież metalu. Elementy tego typu mogą trwale uszkodzić sprzęt. Jednocześnie dostając się do ścieków, stanowią realne zagrożenie dla środowiska - nawet jeżeli zostaną przekształcone w drobne cząsteczki.

Zalety rozdrabniaczy

Młynek koloidalny to inwestycja w realną pomoc naszej planecie, a także we własny komfort. Możesz zainstalować go w kuchni domowej, jak również w lokalu gastronomicznym. Korzyści, które wynikają z instalacji rozdrabniaczy, jest naprawdę wiele. Przede wszystkim należy tu wymienić wspomniane wcześniej znaczne ograniczenie ilości bioodpadów. To niezwykle ważny argument - szczególnie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na stworzenie prywatnego kompostownika, ale jednocześnie chcą żyć bardziej świadomie i ekologicznie. Z pomocą rozdrabniacza nieznośny przyrost śmieci organicznych, nie będzie już tak dokuczliwy. Kolejnym plusem wynikającym z posiadania młynka koloidalnego jest niezatykający się odpływ, a co za tym idzie brak przykrego zapachu wydostającego się ze zlewozmywaka. Higiena, czyli eliminacja różnego rodzaju bakterii i innych drobnoustrojów powstających na skutek zatkanego odpływu to ostatnia już zaleta posiadania rozdrabniacza. Sprawdź naszą ofertę i podaruj sobie oraz naszej planecie odrobinę troski i wygody.

pixel