Free delivery from 1 400,00 zł
Safe shopping
Idosell security badge

Piece do pizzy

( number of products: 44 )

Piec do pizzy to najważniejsze urządzenie gastronomiczne w pizzeriach, gdyż to w głównej mierze właśnie od niego zależy jakość oferowanej pizzy. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze piece do pizzy, pochodzące od renomowanych producentów z całego świata. Wszystkie są całkowicie nowe i objęte okresem gwarancyjnym, a do ich produkcji zastosowano jedynie wyselekcjonowane materiały i surowce, takie jak stal oraz aluminium. Pizza z pieca jest dla wielu klientów najważniejszą częścią oferty większości pizzerii, dlatego warto zadbać o zakup urządzenia, które będzie w stanie spełnić wszelkie ich oczekiwania.

Piece do pizzy – ogólna charakterystyka i podstawowe cechy budowy

Piecyki do pizzy różnią się głównie formą oraz budową, co ma największy wpływ na ich użytkowanie w konkretnej restauracji. Modele jednokomorowe są dedykowane do obiektów restauracyjnych o nieco mniejszym obłożeniu, z kolei modele wielokomorowe – do lokali mocno popularnych i prężnie rozwijających się, w których pizza stanowi podstawowe najważniejsze danie w menu. Takie warianty mogą być wyposażone nawet w pięć komór, które umożliwiają jednoczesne przygotowanie wielu gotowych wyrobów. Kolejną różnicą pomiędzy dostępnymi piecami na pizzę jest sposób zasilania. Na rynku i zarazem także w naszym sklepie znajdują się modele na gaz, jak i wersje zasilane elektrycznie. To, który wariant okaże się lepszy w konkretnym przypadku, zależy głównie od opłacalności oraz dostępnej instalacji elektrycznej lub gazowej. Piece do pizzy elektryczne różnią się od gazowych wyłącznie sposobem ich zasilenia, dlatego ich funkcjonalność oraz liczba dostępnych funkcji nie jest od tego zależna.

W piecykach do pizzy liczą się wszelkie szczegóły

Piece do pizzy są znakomicie wykonane, a ich produkcją zajmują się wyłącznie najlepsze i najbardziej znane firmy, oferujące urządzenia gastronomiczne wszelkiego rodzaju. Jeszcze do niedawna piece były dużymi i prądożernymi urządzeniami, których właściwa eksploatacja sprawiała wiele problemów. Teraz jest zupełnie odwrotnie. Współcześni producenci pieców do pizzy gazowych i elektrycznych postawili na najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny gastronomii, efektem czego piece są teraz bardzo proste w użytkowaniu. Panele do sterowania temperaturą mają bardzo duży zakres ustawień i pozwalają na wygodną regulację temperatury w sposób płynny i precyzyjny. Skokowe ustawianie wartości temperatury jest obecnie rzadko stosowane.

Jakość i trwałość pieców do pizzy

Piec na pizzę powinien charakteryzować się nie tylko ponadprzeciętną wydajnością, lecz także wieloletnią trwałością, gdyż urządzenia te ze względu na dość wysoką cenę zakupu stanowią także poważną inwestycję. Producenci najwyższych modeli pieców testują swoje urządzenia w trakcie ich montażu, mają także wydzielonych pracowników do rygorystycznej kontroli jakości. Dzięki niej każdy automat do pizzy w obrębie danej serii jest doskonale wykonany i zapewni wiele lat najbardziej intensywnego użytkowania. Warto wiedzieć, że kilka marek testuje swoje produkty w temperaturze granicznej wynoszącej nawet 800 stopni Celsjusza. Dzięki temu doskonale znają wpływ działania wysokiej temperatury na trwałość poszczególnych urządzeń.

Inne ciekawe informacje na temat gazowych i elektrycznych pieców do pizzy

Nie można także zapomnieć o innych ważnych cechach poszczególnych urządzeń. Warto wśród nich wymienić zastosowanie wysokiej jakości szamotu, który zapewnia  optymalne rozprowadzanie ciepła po całym wnętrzu urządzenia i utrzymywanie pożądanej temperatury przez zdecydowanie dłuższy czas niż w modelach starszej generacji. Grube warstwy izolacyjne gwarantują także mniejsze straty ciepła i podwyższanie poboru prądu lub gazu przez urządzenie, co ma ogromny wpływ na opłacalność. Koszty eksploatacji są dzięki temu niskie i nie powinny obciążać finansów danego przedsiębiorstwa. Zachęcamy do zamówienia pieców na pizzę elektrycznych i gazowych w naszym sklepie już dziś. Zapewniamy szybką dostawę oraz pomoc na każdym etapie zakupu. Nasi pracownicy również z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące naszego asortymentu.

pixel